Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İos 17 Özellikleri iOS 17.5 ile iPhone'lara gelecek özellik

Trafikci258

Teknoloji Hayranı
Yönetici
Katılım
25/4/24
Mesajlar
34
Tepkime puanı
47
Puanları
18
Konum
ödemiş
Geribildirim Skoru
0
Apple, iOS 17.5 güncellemesiyle Onarım Durumu adında yeni bir özellik ekledi. Repair State, iPhone'u servise götürürken yapılması önerilen bir işlemi ortadan kaldıracak.
maxresdefault.jpg

Apple ve Apple yetkili servisleri genelde cihazı alırken Bul’u kapatmanızı istiyor ancak iOS 17.5 ile bu durum değişecek. Yeni Onarım Durumu (Repair State) özelliği, iPhone’un onarım süreci boyunca Bul’un açık kalmasını sağlayacak.
genelde cihazı alırken Bul’u kapatmanızı istiyor ancak iOS 17.5 ile bu durum değişecek. Yeni Onarım Durumu (Repair State) özelliği, iPhone’un onarım süreci boyunca Bul’un açık kalmasını sağlayacak.


Bul'u kapatmak gerekmeyecek​

Yeni özellik, Bul’u kapatma zorunluluğunu ortadan kaldırarak onarımı hem tüketici hem de teknik servis elemanları açısından kolaylaştırmayı amaçlıyor. Repair State olarak adlandırılan özellikten önce Bul’un devre dışı bırakılması zorunluydu. Bu, ne Apple’ın ne de yetkili servis merkezinin bilmeden çalıntı bir iPhone üzerinde çalışmamasını sağlıyordu.

Bu özellik en son iOS 17.5 beta sürümünde keşfedildi. Ancak, bu özelliği devre dışı bırakmanın bir yolu olmadığı belirtildi. Bu bir hata da olabilir Apple’ın bilerek kapatılmasını istemediğini bir özellik te olabilir.

Apple, iOS 18 dahil olmak üzere yeni işletim sistemi güncellemelerini 10 Haziran’da tanıtacak.
 
güzel bir özellik derim aydınlatma için teşekkürler üstad(y)
 

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.