Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İos 18 Gelişmeleri Apple'ın iOS 18'i etkinlikler ve hatırlatıcılarla görev yönetimini kolaylaştırmak

Trafikci258

Teknoloji Hayranı
Yönetici
Katılım
25/4/24
Mesajlar
34
Tepkime puanı
47
Puanları
18
Konum
ödemiş
Geribildirim Skoru
0
Apple'ın öğrendiğine göre, iPhone ve Mac kullanıcılarının iOS 18 ve macOS 15 ile çok sayıda Hatırlatıcı ve Takvim etkinliğini daha sezgisel bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyacak iyileştirmeleri test ediyor.
59497-121456-ReminderCal3-xl.jpg


Özellikle, iOS 18'in yayın öncesi sürümlerine aşina olan kişiler, Apple'ın temel Takvim ve Hatırlatıcılar uygulamalarının nihayet birbirleriyle konuşabildiğini ve sık sık ilgili görevleri yönetmek için her iki uygulama arasında ekran süresi arasında hokkabazlık yapmak zorunda kalmanın yıllardır süren sıkıntısını çözdüğünü söylüyor.

Etkinlikleri ve hatırlatıcıları tek bir uygulamadan yönetin​

2024'ün sonlarında iOS 18 ve macOS 15'in bir parçası olarak kullanıma sunulması planlanan Takvim'in yeni ve geliştirilmiş bir sürümü, kullanıcıların bağımsız Hatırlatıcılar uygulamasını başlatmaya gerek kalmadan hatırlatıcıları doğrudan Takvim uygulamasından planlamasına ve düzenlemesine olanak tanıyan yeni bir özellik içerecek.
A mockup showing a right-click action in a Calendar view
Doğrudan Takvim uygulaması arayüzünden hatırlatıcı ekleyin
Yeni Takvim uygulamasının yayın öncesi sürümlerinde Gün, Hafta veya Ay görünümlerinde bir alana dokunulduğunda veya sağ tıklandığında, kullanıcıdan bir anımsatıcı ayarlamasını veya bir etkinlik planlamasını isteyen bir seçenek ortaya çıkar. Her ikisi de aynı UI öğesinden programlanabilir ve bu da daha fazla kolaylık sağlar.
 

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.