Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İphone Güncel iPhone 16 Pro: Bu yıl dört yeni kamera özelliği geliyor

Trafikci258

Teknoloji Hayranı
Yönetici
Katılım
25/4/24
Mesajlar
34
Tepkime puanı
47
Puanları
18
Konum
ödemiş
Geribildirim Skoru
0
iPhone 16 Pro serisi, daha büyük ekranlar, özel bir Yakala düğmesi ve daha fazlası gibi yeni özellikler getirecek. Ayrıca iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max kamera donanımında gözle görülür çok sayıda iyileştirme bekliyoruz. İşte bu yıl dört gözle bekleyeceğiniz dört şey
Ekran görüntüsü_12-5-2024_124112_9to5mac.com.jpeg

Yeni iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max kamera özellikleri​

Yükseltilmiş Ultra Geniş kamera​

Birden fazla rapora göre, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max, bu yıl yükseltilmiş bir 48MP Ultra Geniş kamera alacak. Bu, iPhone 15 Pro'daki mevcut 12 MP Ultra Geniş kameradan önemli bir gelişmeye işaret edecek.

Değişiklik, iPhone 16 Pro'nun Ultra Geniş kamerasının çoğu çekim koşulunda, özellikle de düşük ışıklı ortamlarda çok daha iyi olduğu anlamına gelmelidir. Görüntüler ayrıca daha fazla ayrıntı ve iyileştirilmiş renk sunarken, artan çözünürlük de düzenleme ve son işlemede ek esneklik sunacaktır.

iPhone 16 Pro'nun 48MP Ultra Geniş kamerası, uzamsal video kaydı için de büyük iyileştirmeler anlamına gelebilir. Bu özellik, Ana ve Ultra Geniş lenslerin bir kombinasyonuna dayanır ve yeni bir 48MP Ultra Geniş ile iPhone 16 Pro'nun 4K çözünürlükte uzamsal video kaydetmesi mümkündür. Şu anda iPhone 15 Pro, uzamsal videoyu yalnızca 1080p çözünürlükte kaydedebiliyor.

Genişletilmiş optik yakınlaştırma​

Ekran görüntüsü_12-5-2024_124133_9to5mac.com.jpeg

Şu anda iPhone 15 Pro Max, 5x optik yakınlaştırma ve 25x dijital yakınlaştırma özelliklerinin kilidini açan yeni bir tetaprism kamera tasarımı kullanıyor Ancak Apple, iPhone 16 serisiyle yükseltilmiş tetaprism kamerayı daha küçük iPhone 16 Pro'ya da genişletecek. Bu, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max'in her ikisinin de en az 5x optik yakınlaştırma ve 25x dijital yakınlaştırma sunacağı anlamına geliyor.

Akılda tutulması gereken başka bir bükülme daha var: Kabataslak bir söylenti, iPhone 16 Pro Max'in "periskop ultra uzun telefoto kombinasyonu" adı verilen bir şeye sahip olacağını öne sürdü. Bu, 5x'ten daha büyük optik yakınlaştırmayı mümkün kılacaktır, ancak şu an itibariyle söylenti, geçen yılki bu tek kaynağın dışında doğrulanmadı.

Yansıma önleyici kaplama​

Her iPhone kamera kullanıcısının muhtemelen iyi bildiği bir sorun, parlak ışıklı ortamlarda çekim yaparken lens parlamasıdır. Bu sorun, görüntülerde beklenmeyen artefaktlara ve mercek parlaması iç yansımalarının gösterilmesine yol açar. Bu, piyasadaki çoğu kamerayı etkileyen bir donanım sorunudur, ancak Apple'ın iPhone 16 Pro için bir düzeltme yaptığı bildiriliyor.

Bir söylentiye göre Apple, iPhone 16 Pro için yeni bir "atomik katman biriktirme" (veya ALD) lens kaplama teknolojisini test ediyor. Bu yansıma önleyici kaplama, iç yansımaların etkilerini en aza indirmek için iPhone 16 Pro'nun kamera lenslerine uygulanabilir.

Bu söylenti ortaya çıkarsa, iPhone 16 Pro görüntülerinde, özellikle de parlak ışık koşullarında çekilenlerde daha az beklenmedik yapaylık göreceğiniz anlamına gelir.

Yükseltilmiş Ana kamera​

Son olarak, iPhone 16 Pro'nun Sony'nin daha iyi düşük ışık performansı için yükseltilmiş bir tasarıma sahip yeni bir Ana kamera sensörünü kullanacağı bildiriliyor.

Sony'nin en yeni yığma sensör teknolojisi, normalde tek bir katmanda birleştirilen foto diyotları ve piksel transistörlerini birbirinden ayırır. Bu, fotoğraf diyotlarının kendilerinin - ışığı gerçekten yakalayan bit - aynı genel piksel boyutu için önemli ölçüde daha büyük olmasını sağlar. Sony, bu sensörün mevcut kamera sensörlerine kıyasla iki kat daha fazla ışık yakaladığını iddia ediyor.

Daha fazla ışık yakalamak ve daha fazla gürültüyü ortadan kaldırmak, iPhone kullanıcıları için daha iyi fotoğraflar anlamına gelir.

Ancak belirsiz olan bir şey, bu yeni nesil Sony sensörünün her iki iPhone 16 Pro modelinde de kullanılıp kullanılmayacağı. Weibo'daki en az bir söylenti, yalnızca iPhone 16 Pro Max'in bu yükseltilmiş yığılmış kamera sensörü donanımını kullanacağını söyledi.

iphone 16 Ne zaman tanıtılacak?​

iPhone 16 serisinin şu anda Eylül ayında duyurulması bekleniyor.
 
Acaba fiyatı konusunda bilgisi olan ?
 

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.