Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İos 18 Gelişmeleri iOS 18 ile iPhone'lara gelecek yeni emojiler

Trafikci258

Teknoloji Hayranı
Yönetici
Katılım
25/4/24
Mesajlar
34
Tepkime puanı
47
Puanları
18
Konum
ödemiş
Geribildirim Skoru
0
Unicode 16.0 emoji listesi paylaşıldı. Unicode Consortium, Apple'ın iOS 18 ve diğer işletim sistemlerine eklemesi beklenen yeni emojileri gösterdi.
Ekran görüntüsü_23-5-2024_184136_www.donanimhaber.com.jpeg

Unicode Consortium, muhtemelen 2024 sonlarında veya gelecek yılın başlarında iOS 18 sürümüne dahil edilecek yeni emojileri gösterdi. iOS, iPadOS, watchOS, macOS ve VisionOS’in yeni sürümlerinde kullanıcıların mesajlaşma uygulamalarında kullanabileceği yedi yeni emoji geliyor.

iOS 18 yeni emojiler listesi​

Unicode 16.0 emoji listesinde öne çıkan ifadelerden biri, yorgunluğu temsil eden yüz emojisi. Hiç şüphesiz en çok kullanılan ifadelerden biri olacak. Diğer yeni emojiler arasında kürek, parmak izi, pancar ve daha fazlası yer alıyor. İşte Apple ve Google’ın yeni işletim sistemlerinde kullanacağı emojiler:

  • Göz altı torbaları olan yüz
  • Parmak izi
  • Yapraksız ağaç
  • Kök sebze
  • Arp
  • Kürek
Yeni emojilerin (özellikle yorgunluğu temsil eden emoji, çorak ağaç ve kürek) çok ta iç açıcı olduğu söylenemez. Önemli bir nokta; yukarıdaki görseller temsili. Apple'ın tasarım ekibi muhtemelen ufak değişikliklerle iOS 18 ve diğer yeni işletim sistemlerine uyarlayacak. Ayrıca bu yeni emojilerin iOS 18 çıkışıyla değil, sonraki sürümlerinde eklenmesi bekleniyor. En son yeni emojiler iOS 17.4 güncellemesiyle gelmişti.
 

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.